Home

Vintage brosch

Levins guld & silver - Vintage brosche

  1. Vintage broscher. Vintage smycken från oss är antingen nya smycken från gammalt lager vilka vi i såna fall benämner NOS (New Old Stock), eller begagnade smycken. Alla smycken i den här kategorin är unika, de är tillverkade för 30, 50 eller kanske 70 år sedan och vi har bara ett exemplar av varje
  2. Vissa av broscherna har varit uppnålade på gamla plattor av fet-vadd - bara det anger en vintage ålder på broscherna. Dock har vi tagit bort dessa broscher från sin platta eftersom de var ganska äckliga. Vintage retro brosch färgglad guldfärgad metall, stenar, målade löv
  3. Artdecobrosch i äkta silver med markasiter., Brosch äkta silver med markasiter, Brosch äkta silver med odlade pärlor, Niels Erik From, Danmark, Vicson för Viktor Jansson 195
  4. Gammal brosch med pressat motiv och slät baksida. Ett mycket dekorativt vintagesmycke. Diam.: 410 kr . Köp. Stor gammal silverbrosch, GD&Co 1. Extra stor Antika, vintage & gamla smycken www.vintagesmycken.se. Begagnade byggvaror & byggnadsvård www.byggnadsvardsboden.se
  5. Vill du ha en ny brosch till din vintage vårkappa? Det är klart att du ska ha det - det hade alla kvinnor på 50-talet och 60-talet! Vi har många nyinkomna broscher i webbshopen, vi är säkra på att du hittar en i färg med just din vårkappa. I butiken finsn också broscher - andra än de som finns online hos Vintage Corner
  6. Super fin brosch med en söt pudelDetta är alltså en orginal brosch, inte nyproduceradMått ca 4 X 3 cmEftersom denna brosch är äkta vintage har vi endast 1 st i

Vintage och retro broscher. Vintagekläder och kläder från 50,60,70-talet; bijouterier, vintage brosch, Vintage smycken; Kommentering avstängd; En kavalkad av vintage och retro och andra broscher bjuder vi på i webbshoppen vintagekläder.se och på Tradera idag. Vi tror att det kan finnas en brosch för alla i dagens samling. Jul 28 201 Vintage hänge/brosch 18 karat med ljusblå sten. 4 600 kr. Info Köp. Vintage Kaplan 18k med grön sten. 2 300 kr. Info Köp. Vintagearmband 18k med rubiner, smaragder, safirer. Såld. 26 200 kr. Info. Vintagearmband silver 830 1 250 kr. Info Köp. Vintagearmband äkta silver 1 350 kr. Info Köp. Vintagebrosch 18k med cz

Brosch med mörkröda stenar. Äldre brosch med röda stenar, liknande granater, infattade i guldfärgad metall.OstämpladMått: 35 x 4.. 170 kr . Köp. Silverörhängen Antika, vintage & gamla smycken www.vintagesmycken.se. Begagnade byggvaror & byggnadsvård www.byggnadsvardsboden.se Vintage retro bijouteri brosch lövformad porslin ljusblå med guld-detaljer. Mått ca: - cm. Årtal: 506070-tal, Dam, material: metall porslin ,tvättad: -, betyg. Broscher finns i ett närmast oändligt antal olika varianter, både trendiga och klassiska. I Traderas utbud av begagnade broscher kan man hitta broscher silver och broscher guld. I allra bästa fall finns en Chanel brosch eller två ute för auktion - en dröm för den som gillar att klä sig klassiskt stilrent Köp online WOW! VINTAGE BROSCH SLIPAD KRISTALL 1940-TAL (373786113) Övriga broscher • Skick: Begagnad Pris 249 kr • Tradera.co

Antik brosch 18k. Tillverkad 1914., Antik brosch Tillverkad 1868 i Malmö, Björn Weckström 18k. Brosch., Brosch av Anna Braeses 1918, Stockholm., Brosch av Nordiska. Broscher var vanligare förr som en accessoar till kläder. På senare år har broschen förlorat lite av sin popularitet. Något som är synd. En snygg brosch fungerar i alla lägen och är ett elegant komplement till vilken outfit som helst. Hos oss hittar du ett stort urval i broscher, i allt från vanligt stål till rent guld Vintage Silver Brosch - Turkos & Vita Rhinestones med Droppe Silver. 1-5 dagar. Endast 69 kr. Guld Brosch till Jul / Christmas - Julgran med Kulor & Stjärna Guld. 1-5 dagar. 366 kr 122 kr. Flower Cardigan Clip Shawl Brooch Duck Clip Clasps 2 2. 10-12 dagar. Endast 69 kr. Brosch Kristall BLOMMA Vacker äkta vintage brosch rosett / band U8 silver stämplar 57 mm 11 g RETRO. 250 kr. 0 bud. Ny idag 21 nov 15:01. Fin vintage silver brosch design GD&Co Malmö S G9 år 1957 löv 8 cm stilren retro. 350 kr. 0 bud. Ny idag 21 nov 14:59. Silver vintage brosch GD&Co Malmö G9 1957 S kattfot fin blomma retro 6 gram

Vintage broscher Vintage Corner Gladsa

Vintage retro brosch färgglad guldfärgad metall, stenar, målade löv blomknapp mitten. Skulle anta hemmagjorda, kommer från stort parti med liknande broscher som finns/fanns i andra annonser - se bild. Broscherna skiljer pyttelite - kanske skickar vi en brosch med annan nyans på någon sten än det du ser på bilden Vintage Brosch guld strass stenar äldre brosch . 20 kr. 0 bud. 9 tim 28 min. Vintage Brosch guld gröna stenar äldre brosch . 20 kr. 1 bud. 9 tim 26 min. Super söt Brosch guld och pärlor äldre brosch vintage . 20 kr. 0 bud. 9 tim 21 min. Super söt guld rosett med svart sten kulor ledade rörliga snören så fin . 20 kr VINTAGE BROSCH - SVART STEN/STRASS i kategorin SMYCKEN. Kr. KÖPVILLKOR OM OSS & KONTAKT. Visa pris ink moms Visa pris ex moms. Sverige, Kr Norge, NOK Danmark, DKK Finland,. Hos Thörnströms fyndar du äkta vintage! Mängder av smycken i guld och silver från olika epoker till ca 50% lägre pris än nytt

VINTAGE Vintage broscher Brosch. Previous. Next. Brosch. 4 590 SEK. Antal-+ Värdet har inte rätt antal decimaler. Det angivna värdet är för litet. Det angivna värdet är för stort. Detta val är obligatoriskt. Ogiltigt värde. Du kommer bli meddelad när produkten finns i lager brosch - Angelodemon.se Köp vackra piercingar och smycken billigt hos angelodemon.s Vintage smycken, bijouterier - halsband, armband, örhängen, manschettknappar och mer... Här finns också solglasögon i retrostil Smycken Vintage Det finns 229 produkter

Kolla in vår fantastiska vintageavdelning på Erikshjälpen E-handel. Vintage kläder och inredning för både den stilmedvetne och till samlaren. Vintage online Överskottet går till välgörenhe Retro vintage smycke bijouteri smyckeset brosch och örhängen clips guldfärgade i form av blommor. I fint begagnat skick. Låset fungerar. Det här smycket är bijouteri - inga ädla metaller, pärlor eller stenar (men skulle det råkada vara äkta metaller så är det ju extra roligt för dig!) Vintage Cameo Elegant Brosch. Köp. Levereras inom 1-5 arbetsdagar - Frakt alltid 9kr. Produktbeskrivning. Material: Zink legering + AAA kristall. Artikel.nr. 8853477a-1b29-45d6-b61a-3083b1b12e3d. Läs mer. Sveriges största marknadsplats för fynd. Alltid 9 kr i frakt; Svensk kundservice; Snabba leveranser Brosch Vintage - Shopping (59) Hittade 59 produkter. Bild Objekt Pris Pris; Vintage Brons Brosch - Gröna Rhinestones med Droppe. 59 kr Finns i lager CDON.COM. 59 kr Finns i lager CDON.COM: Vintage Cameo Elegant Brosch. 129 kr Finns i lager Fyndiq.se. 129 kr Finns i lager Fyndiq.se: Vintage Guldpläterad brosch med vit pärla och vita Swarovski

Påfugl med ferskvands perler

Broscher - Silver - Vintagesmycken / Vintage jewelry

Vacker antik brosch. Tillverkad 1868 i Malmö, Gustaf Dahlgren. 4*2,5 cm. Fint skick, små obetydliga repo VINTAGE BROSCH - BUKETT STRASS i kategorin SMYCKEN. 50 tals vintage brosch i väldigt fint skick. Perfekt för att piffa upp en cardigan eller pennklännings krage Vintage kappa till broscherna. Och vi har också en nyinkommen vacker vintage kappa från Kungl. Hovlev. Junex. Såå snygg! Och än är det ju kalla dagar kvar - speciellt för dig som inte bor på Österlen (vilket undertecknad nu är stolt över att göra - och igår hade vi 12 grader

Broscher Ringar Sortera Filtrera. Smycken Här hittar du halsband, armband, klockor, broscher, ringar ja det mesta för att få till den där riktiga snygga vintage eller retrostilen som gör dig lite extra unik. Du kanske hittar den där gamla klockan som farmor alltid hade på högtider eller kanske det. Broscher. Namn. Lägg till i favoritlistan. Lägg till i favoritlistan. Mexico matta Brooch. 70 SEK ♥ KÖP ♥ Lägg till i favoritlistan. Lägg till i favoritlistan. Äkta vintage brosch - pudel. 160 SE

2018-okt-21 - Vintage gammal brosch till folkdräkt / lövspänne i fint skick. . Sparad från tradera.com. ᐈ Köp & sälj Övriga broscher begagnat & oanvänt på Tradera. juni 2020. Övriga broscher på Tradera Köp & sälj begagnat & oanvänt på Tradera - enkelt & hållbart. Vintage (ny -oanvänt) brosch med vita Swarovski kristaller 35 x 20 mm. VINTAGE = över 20-25 år gammal - RETRO = nyproducerat i en tidigare tidstypisk til - ANTIK = över 100 år gammal En mycket fin vintage brosch med glittrande rhinestones. * Material: Zinc Alloy + Rhinestones * Färg rhinestones: Svart * Längd: ca 6,2 cm * Bredd: 3,1 cm * Hängande droppe: ca 1,8 x 1,3 c

Blomster broche

Köp din nästa brosch på nätet. Vi har ett brett utbud av handplockade broscher från våra butiker runtom i landet. Kolla in vårt fantastiska sortiment. Vi listar 1000 - tals nya varor varje vecka så håll utkik! Miljövänligt Vårt överskott går till bistånd Unik shopping Nya guldgruvan på näte En mycket fin vintage brosch med glittrande rhinestones. Utseendet visas bäst på bild 2 & 3. * Material: Zinc Alloy + Rhinestones * Färg rhinestones: Blå & Svart * Längd: ca 6,2 cm * Bredd: 3,1 cm * Hängande droppe: ca 1,8 x 1,3 c

Dog Rubber Rain Boots Photographic Print by Javier Brosch

Vintage brosch Vintage Corner Gladsa

2016-nov-22 - Sveriges största cirkulära marknad • Köp & sälj begagnat & second hand - enkelt & hållbart. Mode, Inredning, Elektronik, Motor, Samlarobjekt & mer Trader Brosch Vintage Öppen Brons Material: Brons Diameter: 25,0mm Design: Kalevala Vintage: Dessa smycken är tillverkade för länge sedan, då vår butik är över 100 år gammal har vi ett unikt lager av vintage smycken Vintage guldpläterad brosch med vit swarovski kristall Vintage (ny -oanvänt) guldpläterad brosch med vit Swarovski kristall c:a 45 x 30 mm. Vi bjuder på ett organza påse som kan variera i både färg och motiv

Johannas Rockabilly & Vintage AB - Äkta vintage brosch - pude

vintage brosch Vintage Corner Gladsa

  1. Brosch Vintage Brons Material: Brons Storlek: ca 7cmx4cm Design: Kalevala Vintage: Dessa smycken är tillverkade för länge sedan, då vår butik är över 100 år gammal har vi ett unikt lager av vintage smycken
  2. Total weight: 120 gram Weight of brooch: 19 gram Size: 21x36x47 mm Weight of necklace: 101 gram Size of beads: 7-16 mm Length: 1030 mm Treatment: no. 100% natural melted Baltic amber TESTED 100% NATURAL BALTIC AMBER. Floats in salt water and smells like pine if you warm it, and tested by specialist with UV light etc. Color: as on the pictures Condition: as on the pictures (good) Shipping: Safe.
  3. Vintage Broscher hos PriceRunner SPARA pengar genom att jämföra priser på 0 populära modeller Gör en bättre affär nu
  4. Vintage Brosch med en fantastisk Opal. 25 000 kr. Beskrivning. A nice treat for yourself!? :-) Överraska nu! - och skänk lite glädje i dessa dystra Virustider. Brosch från 1800-talets slut i Guld och Silver i form av en påfågel med en stor oerhört vacker Opal samt Rubiner,.
  5. A beautiful ornate Vintage silver brooch with central amethyst measuring 0.5cm x 0.3cm. There are lots of clear stones within the decoration all of which are intact. The brooch itself measures 4.75cm wide x 2cm high Weight 5.4g Stamped on the pin of the brooch for 925 silver, there are other markings, however I a

2019-dec-02 - Kalevala Koru Designer Brosch Silver Finland Vikings Vintage silverbrosch # Antiquité

VINTAGE BROSCH MED HÄNGANDE PÄRLA. 100 SEK. PÄRLBROSCH. Läs mer... Antal-+ Värdet har inte rätt antal decimaler. Det angivna värdet är för litet. Det angivna värdet är för stort. Detta val är obligatoriskt. Ogiltigt värde. Du kommer bli meddelad när produkten finns i lager Säljer min vintage chanel väska som är inköpt på vintage paris i Paris 2011. Väskan är en vintage väska i svart med en länk i tvinnat skinnband i guldfärgad metall, lås i form av CC. Fodrad i rött skinn, invändigt ett fack med dragkedja. Väskan är självklart äkta, för er som kan Chanel kommer ni att märka det på en gång. . Säljes för 6000 kr och prutare behöver ej göra. US $9.89 - Herr Broscher Vintage Stil Medalj Trendig Brosch Smycken Orange och vit Blå / Röd Svart / blå Till Gåva 2020. Letar du efter Modebroscher till låga priser online? Handla hos lightinthebox.com till reapriser This beautiful vintage brooch and matching clip on earrings set by Monet dates to around the 1970s. Both brooch and earrings are a large size and are inspired by geometric Art Deco designs and are the usual high quality Monet gold plated. They're very chic and are bound to be admired when worn! Please note the box shown is for display purposes only and is not included in the sale Date: 1970s. Three vintage brooches.Two are gold tone metal,and one is silvet tone metal Big gold bird has very small cristalslike faux ruby. Second gold one is made with enamel,number three is siver looking. They are in very good condition. Thay are not signed. Shipping with track and trac

Inlägg om vintage brosch skrivna av mariannelaimer. Artist's books, book sculpture. Posts Tagged 'vintage brosch' $9.89 - Dam Broscher damer Vintage Kristall Brosch Smycken Silver Till Party Dagligen Casual 5219240 2020. Letar du efter Modebroscher till låga priser online? Handla hos lightinthebox.com till reapriser

Rare 4 seat Flexible Flyer Antique / Vintage Sled at 1stdibs1940s Brown Leather Soccer Ball by John Woodbridge and

Brosch Vintage Orm Brons Material: Brons Diameter: 25,0mm Design: Kalevala Vintage: Dessa smycken är tillverkade för länge sedan, då vår butik är över 100 år gammal har vi ett unikt lager av vintage smycken Description: Vintage Baltic amber set of necklace, brooch and bracelet. We have checked this amber in salt water, with UV light and with a hot needle. Tested 100% natural Baltic amber. Specifications: Total weight - 71 gram Weight of necklace - 43 gram Size of beads - 9-15 mm Length - 420 mm Weight of brooch - 10. US $9.35 - Herr Broscher Vintage Stil Trendig Lejon Vintage Mode Brittisk Brosch Smycken Guld Silver Till Dagligen Helgdag 2020. Letar du efter Nålar och broscher till låga priser online? Handla hos lightinthebox.com till reapriser Caméhängsmycke som även kan användas som brosch i 18K rött guld Vikt: 11,6gr Storlek: 4,5 x 3,5cm Stämplad med 750 & kattfot Då smycket är vintage är det ej i nyskick Leveranstid: 3-5 arbetsdaga

Vintagesmycken / Vintage jewelry - Larssonsguldsilver

  1. Vacker brosch I silver fro n Victor Jansson med markasiter. Detta vackra smycke kan man använda både som hänge eller brosch Strl dia ca 40 m
  2. Vit brosch med stor pärla. 160 SEK. Köp. Ängla brosch. 140 SEK. Köp. Tillbaka till toppen. Adress. Spader Madame Retro Vintage. Öja Tyskvägen 3. 795 95 Vikarbyn. Kontakt. web@spadermadame.se. 070-6068689. Information. Villkor & info. 5565949442. Spader Madame Retro Vintage är en mycket välsorterad Vintagebutik i utkanten av Rättvik som.
  3. Katheleys Vintage brosch med diamant - GOLD/WHITE/DIAMOND 16.086,00 SEK *: 190.00 SEK. Katheleys Vintage Bird Cabochon brosch - GARNET/PINK 16.086,00 SEK *: 190.00 SEK. Maltese crown brooche 979,26 SEK * Susan Caplan Vintage blommig brosch från 1960-talet - Guld 1.606,00 SEK
  4. nen och upplevelser lovar vi nu när vi öppnar upp vårt lager för försäljning på nätet
  5. nen och upplevelser lovar vi nu när vi öppnar upp vårt lager för försäljning på nätet
Movie Director Dog Image & Photo (Free Trial) | Bigstock

Vintagesmycken - Vintagesmycke

Vintage retro bijouteri brosch lövformad porslin ljusblå

Hos oss hittar du riktiga juveler, alla sorters ädelstenar och diamanter i många olika former och storlekar. Vi har nya, andrahands- och antika smycken för allas smak och vi samarbetar med Sveriges bästa guldsmeder som utför nytillverkningar och reparationer av nya och antika smycken Caméhängsmycke som även kan användas som brosch i 18K rött guld Vikt: 11,4gr Storlek: 4,0 x 3,5cm Tillverkningsår 1957 Stämplad med 18k & kattfot Då smycket är vintage är det ej i nyskick Leveranstid: 3-5 arbetsdaga Susan Caplan Vintage Trifari brosch från 1960-talet - Guld - one size. Trifari brosch från 1960-talet från Susan C Visa mer. 1 793 kr inkl. frakt. 1 603 kr. Till butik. Alexander McQueen brosch med strass - Guld - one size. brosch med strass i mässing, Alexander McQueen US $27.49 - Brosch (Legering/Ädelsten och kristall Vintage/Fest 2020. Letar du efter Modebroscher till låga priser online? Handla hos lightinthebox.com till reapriser

Broscher - Tradera ᐈ Köp & sälj begagnat & second han

Gammal Silverbrosch Från 1937, Stämplad Till Folkdräkt? Jugend ,Retro - Brosch - Guldfärgad - Motiv - Ekorre - Blommor - Vintage Stockholms Auktionsverk Online 816533. WIWEN NILSSON, brosch, sterlingsilver, Lund 1953, dekor av 3 fasettslipade kvadratiska bergkristaller, signerad, längd ca 55 mm, vikt ca 5, Vintage-broscher. 18 december, 2015 ~ helensjoy. Håller på och fyller på min Tradera-butik, lite i taget. Nu senast har jag lagt ut några riktigt fina, gamla broscher. Den ovanstående, med duva av, troligtvis handskuren, pärlemor

WOW! VINTAGE BROSCH SLIPAD KRISTALL

Brosch (Legering/Ädelsten och kristall Vintage/Gulligt/Fest/Kontor/Ledigt $ 26.3 Kultaseppa Salovaara Vintage Brosch Silver Bergskristall Finland 1967 ,Brosch I Silver Från Juhls Sameslöj Du kan avbryta prenumerationen när som helst. För detta ändamål, vänligen hitta vår kontaktinformation i det rättsliga meddelandet Mellan kedja och Brosch är det nästan 5 år. Lite roligt är att de passar så fint ihop. Etiketter: brosch , fotografera smycken , glitter , loppis fynd , thrift store find , vintage foil stone brosch Vintage - Broscher både lite nytt och lite gammaltmed nytt menar jag att det kommer direkt från butik och gammalt ja då kan ju broschen ha de

Broscher - Guld - Vintagesmycken / Vintage jewelry

Vintage brons brosch gröna rhinestones med droppe Här hittar du en enkel och snabb prisjämförelse. Sök och jämför Vintage brons brosch gröna rhinestones med droppe till ett billigt pris antingen från en dator eller din mobil. Vi visar billiga produkter från ett stort antal webbutiker, samt även auktionsprodukter från Tradera Vintage silver brosch vita rhinestones med droppe Här hittar du en enkel och snabb prisjämförelse. Sök och jämför Vintage silver brosch vita rhinestones med droppe till ett billigt pris antingen från en dator eller din mobil. Vi visar billiga produkter från ett stort antal webbutiker, samt även auktionsprodukter från Tradera D'Orlan brosch med påfågel från Susan Caplan Vintage. Vintageartiklar är inte helt nya och kan därför kan ha mindre fel Vintage Konst Brosch. Det finns 3 produkter. Sortera efter: Relevans.

Vintage Retro Välarbetad Brosch Äkta Silver Danmark: 295 kr: 2219912503: 295: 1: Köp direkt: Fantastisk Vintage Retro Brosch I Äkta Silver Med Lila Kalcedonit 1951: 349 kr: 2219912743: 349: 1: Köp direkt: Märke / Brosch Och Hänge Äkta Silver Emalj Spf Troligen Sporrong: 149 kr: 2219912923: 149: 1: Köp direkt: Söt! Vintage Brosch. Shoppa Susan Caplan Vintage Trifari brosch En vintage-stil, silver, fjärilshänge / brosch. Denna hänge / brosch är silver (stämplad 925) och är försedd med en ögla och en stift. Vingarna på denna fjäril är helt belagda med rosa, grön och gulfärgad emaljering. Mitten av varje vinge är uppsatt med en rad med åtta runda marcasitst..

  • Thuns cafe.
  • Langstreckenläufer tiere.
  • Mögel i kruka.
  • Pandora ring.
  • New life surrogacy.
  • Bosch pst 1000 pel.
  • Ghormeh sabzi zeinas kitchen.
  • Sanders kitchen.
  • Pass i alperna.
  • Intel pc on a stick.
  • Förstorat hjärta hund.
  • Rasmus namnsdag.
  • Enellys vegetarisk.
  • Adobe acrobat pro dc download.
  • Jultröja herr 2017.
  • Amish pennsylvania.
  • Linda norén.
  • Streckkodsläsare trådlös.
  • Blodpropp i ögat.
  • Virkad kofta mönster odd molly.
  • Ekelunds ridskola blogg.
  • Astmamedicin easyhaler.
  • Graydon creed.
  • Blötdjur allergi.
  • Program för att gå ner i vikt.
  • Ichi the killer kakihara.
  • Representativ betyder.
  • Mifforadio spellista.
  • Ups shipping.
  • Spice and curry lund.
  • Utflyktsmål östkusten.
  • Serena rothschild.
  • Formel 1 mexico 2017 tv.
  • Kemiska beteckningar syre.
  • Beretta vapenfodral.
  • Landet för länge sedan 1 dreamfilm.
  • Missfärgat handfat porslin.
  • Timbalaye freiburg.
  • Dämpa svullnad finne.
  • Ålliknande fisk tobis.
  • Oxford reference word.